Największe szczęście w świecie, na końskim leży grzbiecie… – jeśli chcecie się przekonać, co w rzeczywistości oznacza to powiedzenie to przyjeżdżajcie do nas! Zobaczycie ile pozytywnych wrażeń i emocji niesie jazda konno i jak wiele radości daje człowiekowi przebywanie z końmi. 

Jazdę konno prowadzimy w godzinach od 9.00 do 17.00. Proponujemy spacerki na lonży dla dzieci i dla początkujących dorosłych. O godzinie 10.30 i 16.00 prowadzimy zajęcia dla zaawansowanych na maneżu (prosimy o przyjście pół godziny przed rozpoczęciem jazdy). Raz dziennie możemy także wyjechać w teren (około 10.00) po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

Serdecznie zapraszamy!

 

Bania służy procesowi odnowy biologicznej, podobnie jak sauna. Jednak bania ma w sobie urok tradycyjnych syberyjskich rytuałów połączonych z kąpielą w zimnej wodzie.

Bania mieści się w drewnianym domku z dwoma izbami. W jednym znajduje się piec opalany drewnem i ławki do siedzenia lub leżenia. Drugie pomieszczenia to pokój wypoczynkowy z fotelami.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z samowara np. szałwię libańską.

Gdy kamienie na piecu rozgrzeją się do temperatury 80-90 st. C., zostają polane wodą, a to podnosi wilgotność powietrza i temperaturę. Ciało chłoszcze się witkami brzozowymi, co powoduje dodatkowe ukrwienie skóry i ma działanie odkażające. Zalecane są trzy seanse po 10-15 min. Po każdym z nich pływa się w żywej wodzie borowinowej.