Zapraszamy na „majówkę” w Stadninie Koni Białogóra. Czekają na Was apartamenty w Rezydencji Wilków Morskich, kąpiele w zdrowej wodzie borowinowej, jazda konno, seanse w ruskiej bani oraz urokliwe okolice rezerwatu przyrody. Znajdziecie tu spokój, ciszę i poczujecie bliskość natury. Wokół naszej stadniny odkryjecie piękne trasy rowerowe i spacerowe, ścieżki do biegania i uprawiania nordic walking oraz niezwykle szerokie plaże Bałtyku.

Bania służy procesowi odnowy biologicznej, podobnie jak sauna. Jednak bania ma w sobie urok tradycyjnych syberyjskich rytuałów połączonych z kąpielą w zimnej wodzie.

Bania mieści się w drewnianym domku z dwoma izbami. W jednym znajduje się piec opalany drewnem i ławki do siedzenia lub leżenia. Drugie pomieszczenia to pokój wypoczynkowy z fotelami.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z samowara np. szałwię libańską.

Gdy kamienie na piecu rozgrzeją się do temperatury 80-90 st. C., zostają polane wodą, a to podnosi wilgotność powietrza i temperaturę. Ciało chłoszcze się witkami brzozowymi, co powoduje dodatkowe ukrwienie skóry i ma działanie odkażające. Zalecane są trzy seanse po 10-15 min. Po każdym z nich pływa się w żywej wodzie borowinowej.