Aktywny wypoczynek w komfortowych warunkach z dala od miejskiego zgiełku – takie wakacje proponuje Rezydencja Wilków Morskich przy Stadninie Koni Białogóra. Na gości czekają m.in. piaszczyste i szerokie plaże Bałtyku, kąpiele lecznicze, jazda konno, ruska bania, trasy rowerowe, biegowe, a przede wszystkim odpoczynek w bliskości naturalnego środowiska Rezerwatu Przyrody Białogóra.

Rezydencja Wilków Morskich przy Stadninie Koni Białogóra znajduje się w wyjątkowym miejscu polskiego wybrzeża. Od północnej strony opiera się o Rezerwat Przyrody „Białogóra”, a od południowej o pasmo łąk i pastwisk. Znajduje się z dala od innych zabudowań praktycznie wtapiając się w krajobraz nadmorskiego pasa lasów i łąk. W naszej Rezydencji stworzyliśmy komfortowe warunki przy jednoczesnym zachowaniu bezpośredniego kontaktu z przyrodą – mówi Bogusław Pietraszek, założyciel  Stadniny Koni Białogóra i twórca Rezydencji Wilków Morskich. Takie połączenie pozwala naszym gościom w pełni wypocząć, a przede wszystkim skupić się na sobie i swoich najbliższych – podkreśla B. Pietraszek.

Rezydencja Wilków Morskich została wybudowana w dworskim stylu z wystrojem wnętrz nawiązującym do staropolskich tradycji. Do dyspozycji gości jest 20 pokojów dwuosobowych, 6 pokojów trzyosobowych, 3 apartamenty oraz sala restauracyjna, w której podawane są autorskie potrawy. Specjalnością szefa kuchni są m.in. dania z dziczyzny przygotowywanej według tradycyjnych przepisów. Przy Rezydencji znajduje się „ruska bania” oraz basen z leczniczą wodą borowinową, która jest wyjątkowo cennym darem natury. W ruskiej bani serwujemy ziołową herbatę z samowara, a po wyjściu proponujemy schłodzenie się w basenie z wodą borowinową, która pomaga w leczeniu różnych schorzeń i chorób – mówi. B. Pietraszek. 

W Stadninie hodowanych jest blisko 80 koni rasy wielkopolskiej z linii trakeńskiej oraz koni szlachetnej półkrwi z dolewką krwi holsztyńskiej. Można tu nauczyć się oraz doskonalić jazdę konno zarówno na maneżu jak i podczas plenerowych jazd wzdłuż wybrzeża. Po jeździe na gości czekają potrawy serwowane w Karczmie Ułańskiej. 

Stadnina jest także znana z tego, że zarówno konie, jak i mieszkające w niej inne zwierzęta żyją w pełnej zgodzie i harmonii. U nas można zobaczyć psy i koty wygrzewające się razem w słońcu i np. witającego gości  żurawia „Filipka”, który także zamieszkał w naszej stadninie. Taka atmosfera udziela się ludziom i inspiruje do odbudowy wzajemnych relacji co pozwala żyć zdrowo, bez nerwów i po prostu cieszyć się życiem – podkreśla B. Pietraszek. 

Wokół Stadniny Koni Białogóra i Rezydencji Wilków Morskich rozpościera się nadmorski las z przepięknymi trasami turystycznymi. Osoby preferujące aktywny styl życia znajdą tu wiele możliwości do uprawiania sportu, zwłaszcza biegów, nordic walking, jazdy rowerem oraz pływania. 

Pobyt można rezerwować telefonicznie i za pośrednictwem strony www.stadninabialogora.pl Stadnina i Rezydencja posiadają także swoje strony na Facebooku, Instagramie i YouTube.

Bania służy procesowi odnowy biologicznej, podobnie jak sauna. Jednak bania ma w sobie urok tradycyjnych syberyjskich rytuałów połączonych z kąpielą w zimnej wodzie.

Bania mieści się w drewnianym domku z dwoma izbami. W jednym znajduje się piec opalany drewnem i ławki do siedzenia lub leżenia. Drugie pomieszczenia to pokój wypoczynkowy z fotelami.

Do bani przychodzi się podczas rozpalania ognia w piecu. Czekając na kąpiel, pije się gorące ziołowe herbaty z samowara np. szałwię libańską.

Gdy kamienie na piecu rozgrzeją się do temperatury 80-90 st. C., zostają polane wodą, a to podnosi wilgotność powietrza i temperaturę. Ciało chłoszcze się witkami brzozowymi, co powoduje dodatkowe ukrwienie skóry i ma działanie odkażające. Zalecane są trzy seanse po 10-15 min. Po każdym z nich pływa się w żywej wodzie borowinowej.