fbpx

Dzień Konia 2019

Wtorek, 30 kwietnia to Ogólnopolski Dzień Konia. Z tej okazji Stadnina Koni Białogóra przygotowała „dzień otwarty”. Goście mogli zobaczyć konie różnych ras, źrebaki oraz kuce, poznać ich zwyczaje oraz wysłuchać opowieści o historii koni w życiu człowieka.
Konie towarzyszą ludziom od zarania dziejów, a ich udomowienie było przełomem w rozwoju cywilizacyjnym człowieka. To dzięki koniom ludzie zaczęli pokonywać większe odległości na lądzie, rozwijał się handel i komunikacja. Konie pomogły także w rozwoju rolnictwa i przemysłu, a także niejeden raz decydowały o losach bitew.

Dzisiaj konie nie są już wykorzystywane do ciężkich prac. Najczęściej można je spotkać w stadninach, gdzie hodują je miłośnicy koni. Zwierzęta te bowiem nie tylko potrafią obdarzyć ludzi zaufaniem, ale także mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Data 30 kwietnia została ustanowiona jako święto koni dla podkreślenia ich roli w życiu ludzi. W tym wyjątkowym dniu gości po stadninie oprowadzał jej założyciel i właściciel – Bogusław Pietraszek.

Scroll to Top