fbpx

Ruska bania

RUSKA BANIA

Przy Rezydencji Wilków Morskich mieści się „Ruska bania” i basen z leczniczą, żywą wodą borowinową. W tym miejscu można zaznać wyjątkowego relaksu oraz zregenerować organizm. Ruska bania, podobnie jak sauna, służy procesowi odnowy biologicznej. Jednakże bania ma w sobie urok tradycyjnych, syberyjskich rytuałów, połączonych z witkami brzozowymi i kąpielą w zimnej wodzie.
Bania mieści się w drewnianym domku z dwoma izbami. W jednym znajduje się piec opalany drewnem i ławki do siedzenia lub leżenia, drugie pomieszczenia to pokój wypoczynku przy herbacie ziołowej z samowara. W trakcie seansów ciało chłoszcze się witkami brzozowymi, co powoduje dodatkowe ukrwienie skóry i ma działanie odkażające.
Zalecane są trzy seanse po 10-15 min. Po każdym z nich pływa się w basenie z żywą wodą borowinową. Ma ona lecznicze właściwości zwłaszcza w zakresie regeneracji mięśni i stawów, a także zalecana jest przy różnych schorzeniach (warto wcześniej zasięgnąć porady lekarza, aby jak najlepiej wykorzystać właściwości lecznicze ruskiej bani i wody borowinowej i upewnić się, że nie ma ku temu zdrowotnych przeciwskazań)
Scroll to Top