fbpx

Stadnina koni

STADNINA KONI

Jak za dawnych czasów bywało, kiedy tereny stadnin koni rozpościerały się pastwiskami hen po horyzont, tak i tu w Stadninie Koni w Białogórze 80 koni pasie się na rozległych łąkach wokół Rezydencji Wilków Morskich.

Hodowla

Założona została w 1989 roku. Nasza stadnina dołączyła do wąskiego grona prywatnych ośrodków kontynuujących wieloletnią tradycję polskiej hodowli koni. Tu każdego roku kilkanaście klaczy rasy trakeńskiej wydaje na świat źrebaki.

Rekreacja

Większość koni przygotowana jest do jazdy rekreacyjnej dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Na najmłodszych czekają kucyki, chodzące pod siodłem i w małych bryczkach.
Nauka jazdy konnej odbywa się na lonży (zamkniętym kręgu) gdzie nowicjusze stawiają pierwsze kroki, by dalszą naukę kontynuować w „korytarzu” i na maneżu. Przed zaawansowanymi jeźdźcami otwierają się możliwości jazdy w terenie, spacery, galopy po plaży i okolicznych lasach. 
O dzikości tych plaż świadczy fakt, że mamy możliwość jazdy tam nawet w pełni sezonu wakacyjnego. Wielu jeźdźców przyjeżdża do stadniny, właśnie po to, by latem pogalopować brzegiem morza.

Cennik oraz godziny jazd konnych – kliknij tutaj

Scroll to Top