fbpx

Turnusy normobaryczne

Rozpoczęliśmy organizację unikatowych turnusów opartych na naturalnych metodach zwiększenia wydolności organizmu oraz przyśpieszenia jego regeneracji. Obejmują one m.in. sesje treningowe i regeneracyjne w komorze normobarycznej, kąpiele w leczniczej wodzie borowinowej, seanse w ruskiej bani, a także zajęcia w sali fitness oraz w plenerze.

Turnusy adresowane są do sportowców, osób aktywnych fizycznie, przechodzących rekonwalescencję po przebytych chorobach i kontuzjach, a także tych wszystkich, którzy chcą na dłużej zachować młodość, sprawność  i urodę. Odbywają się w cyklach weekendowych i tygodniowych. Organizowane są w kompleksie wypoczynkowym przy słynnej stadninie koni położonej w pasie nadmorskim, na granicy rezerwatu Białogóra. Zajęcia odbywają się z dala od cywilizacyjnego zgiełku, ale za to blisko przyrody i przy wykorzystaniu naturalnych metod wzmacniania i regeneracji organizmu.

Uczestnicy turnusów mają do dyspozycji „Kuźnię” – jedną z najbardziej unikatowych w Europie normobarycznych sal treningowych, w której panuje ciśnienie 1500hPa, a także zwiększona jest zawartość tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Takie parametry tworzą optymalną atmosferę dla zdrowia i życia, powodując lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka. „Kuźnia” jest wyjątkową normobarią, która w przeciwieństwie do klasycznych, cylindrycznych komór została zaprojektowana i zbudowana jako prostopadłościan. Wewnątrz można zarówno ćwiczyć na trenażerach, uprawiać jogę, jak i odpoczywać i regenerować się leżąc w hamakach zarówno podczas sesji dziennych jak i noclegów normobarycznych. Efektywne natlenienie oznacza m.in. wzmocnienie odporności i kondycji psychofizycznej, pomoc w regeneracji organizmu po przebytych chorobach (w tym Covid-19), namnażanie komórek macierzystych, przyśpieszenie rehabilitacji, rekonwalescencji, poprawia jakość koncentracji, zapamiętywania i snu, zmniejsza napięcia stresowe, a także pozytywnie wpływa na urodę. Dla sportowców sesje w normobarii dają natomiast szansę na szybszy powrót do formy po ciężkich treningach i zawodach oraz po kontuzjach.

W trakcie pobytu w Białogórze można także regenerować ciało w basenie z przepływową, leczniczą wodą borowinową oraz relaksować się podczas sesji w ruskiej bani. Korzystanie z bani i basenu hartuje organizm, oczyszcza z toksyn oraz odpręża. Wyjątkową atrakcją turnusów normobarycznych w Białogórze jest także możliwość treningów i zajęć plenerowych w naturalnym środowisku pasa nadmorskiego. Wokół stadniny są ścieżki  biegowe, rowerowe i nordic walking. Sama stadnina leży na trasie słynnej trasy rowerowej R10 biegnącej wzdłuż całego polskiego wybrzeża.

Dla uczestników turnusów przygotowano noclegi w komfortowych pokojach rezydencji hotelowej, gdzie mają do dyspozycji pokoje 1,2,3-osobowe oraz apartamenty. Śniadania, obiady i kolacje opierają się na tradycyjnej kuchni polskiej, ale także są dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Wiele osób pyta dlaczego zbudowaliśmy taki kompleks właśnie przy stadninie koni – mówi Bogusław Pietraszek, właściciel stadniny – wynika to z moich wieloletnich doświadczeń i obserwacji. Z miłości do koni zawsze starałem się im zapewnić jak najlepsze, naturalne warunki do rozwoju, aby były szczęśliwe i zdrowe. Już dawno zauważyłem, że szczęśliwe zwierzęta żyją dłużej i są bardziej energiczne. Podobnie jest z ludźmi. Gdy zadbamy o własne szczęście, życie lepiej nam się układa pomimo wielu przeciwności. Myślę, że tak samo może być w sporcie – nawet najbardziej metodyczny trening nie będzie skuteczny, jeśli zawodnik nie będzie szczęśliwy. U nas to szczęście można odnaleźć, w ciszy, spokoju i w bliskości z naturą. Tutaj można się wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły. Stąd właśnie zrodził się pomysł, aby stworzyć takie miejsce, do którego będą przyjeżdżać osoby w poszukiwaniu zarówno zdrowia, kondycji, jak i szczęścia. „ŻYJ ZDROWO, BĄDŹ SPRAWNY I CIESZ SIĘ ŻYCIEM– taka mądrość mnie prowadzi – podkreśla Bogusław Pietraszek.

Scroll to Top