fbpx

„KUŹNIA” – pierwsze treningi w normobarii

Pierwsi sportowcy rozpoczęli treningi w „Kuźni” – w naszej normobarycznej sali treningowej, którą uruchomiliśmy na początku sierpnia. To jeden z najnowocześniejszych takich obiektów w Polsce. Przeznaczony jest do treningów, regeneracji i rekonwalescencji. W „Kuźni” mogą ćwiczyć i regenerować się  sportowcy zawodowi, amatorzy, osoby trenujące i prowadzące aktywny styl życia. Normobaria pomaga także w rekonwalescencji i rehabilitacji dając szansę na długie i zdrowe życie.

Normobaria jest specjalnym pomieszczeniem, w którym panuje podwyższone ciśnienie (ok. 1500 hPa), a także zwiększona jest zawartość tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Takie parametry tworzą optymalną atmosferę dla zdrowia i życia, powodując lepsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka. Efektywne natlenienie oznacza m.in. wzmocnienie odporności i kondycji psychofizycznej, pomoc w regeneracji organizmu po przebytych chorobach (w tym Covid-19), przyśpieszenie rehabilitacji, rekonwalescencji, poprawia jakość koncentracji, zapamiętywania i snu, zmniejsza napięcia stresowe, a także pozytywnie wpływa na urodę. Normobaria uważana jest za jedno z największych odkryć medycznych, które może być szansą na długowieczność – mówi Bogusław Pietraszek, właściciel i pomysłodawca obiektu – jestem przekonany, że „Kuźnia” okaże się idealnym miejscem na treningi dla wielu sportowców, a także pozwoli im na szybszą rekonwalescencję i odbudowę formy po przebytych kontuzjach.

Jednym z pierwszych sportowców korzystających z atutów „Kuźni” jest Piotr Suchenia, maratończyk i trener lekkiej atletyki, pierwszy Polak, który na biegunie północnym zwyciężył w „North Pole Marathon”, a później także w maratonie na Antarktydzie: „Antarctic Ice Marathon”. Tlen to życie – im więcej tlenu w naszym organizmie tym lepsza i szybsza regeneracja – mówi Piotr Suchenia. Będąc w sporcie ponad 30 lat, zawsze szukałem nowych i ciekawych rozwiązań treningowych, mogących poprawić wyniki. Dlatego z ciekawością podszedłem do projektu „Kuźnia”, która pozwoli mi trenować w warunkach podwyższonego ciśnienia, natlenić organizm, a tym samym przyśpieszyć regenerację i zwiększyć wydolność.

Paweł Miziarski, jeden z czołowych polskich triathlonistów ścigający się kategorii PRO w wyścigach na całym świecie (6. miejsce w IRONMAN 70.3 Wietnam), a także trener i organizator zawodów, również rozpoczął treningi w „Kuźni”: W treningu sportowym mamy wiele istotnych elementów. Bardzo ważne jest, aby dbać o wszystkie. Sukcesy, zwycięstwa lub po prostu dobre zdrowie i świetne samopoczucie – to efekty zachowania odpowiedniego balansu w treningu, odżywianiu i regeneracji. Nie wystarczy tylko trenować regularnie. Z doświadczenia wiem, że regeneracja jest równie istotna jak sam trening. Normobaria to jedno z narzędzi świetnie uzupełniających proces treningowy. Stosowana regularnie pozwala zwiększyć jego efekty oraz wpływa na lepsze samopoczucie na co dzień.

Scroll to Top