fbpx

Trening i regeneracja

Na rozpoczęcie sezonu w Rezydencji Wilków Morskich odwiedził nas Dariusz Rewers ULTRA WAY, wielokrotny zwycięzca i medalista ultramaratonów przełajowych, mistrz i wicemistrz Polski w biegach na orientację.

Pan Dariusz regenerował się u nas po biegu IV KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski na 100 mil morskich (180 km), w którym zajął 2 miejsce. W Rezydencji Wilków Morskich, po treningach regenerował mięśnie i stawy w basenie z żywą wodą borowinową, a na koniec dnia relaksował swój organizm w ruskiej bani.
Woda borowinowa ma wyjątkowe właściwości lecznicze, które doceniają m.in. biegacze. Pomaga ona leczyć stawy i kości, wspomaga kręgosłup i regeneruje skórę. Ruska bania służy natomiast procesowi odnowy biologicznej. 

Odpoczynek u nas to zarówno wakacje, jak i czas na zadbanie o własny organizm, relaks, regenerację, odzyskanie spokoju i radości z życia. A to wszystko w przepięknych okolicznościach rezerwatu Białogóra, na urokliwych plażach i w lasach nadmorskich, przez które przebiega wiele biegowych ścieżek. Wokół Stadniny Koni Białogóra i Rezydencji Wilków Morskich rozpościera się nadmorski las z przepięknymi trasami turystycznymi. Osoby preferujące aktywny styl życia znajdą tu wiele możliwości do uprawiania sportu, zwłaszcza biegów, nordic walking, jazdy rowerem oraz pływania.

Dariusz Rewers, podczas pobytu w Rezydencji Wilków Morskich miał również możliwość lekkich treningów biegowych, po niezwykle urokliwych terenach pasa nadmorskiego i wybrzeża. 

Podczas regeneracji równie ważna jest dieta. W restauracji Rezydencji Wilków Morskich menu oparte jest na rybach morskich i dziczyźnie. Takie potrawy dostarczają dużo pełnowartościowego białka i witamin. Nie zawierają antybiotyków i różnych związków chemicznych dodawanych np. do paszy. Dlatego właśnie podczas treningów i regeneracji warto odżywiać się w taki sposób, aby organizm szybko wracał do najlepszej formy.  

 

Scroll to Top